Faroje od kulis i bez retuszu

Wyspy Owcze uchwycone na nietypowych, mało "turystycznych" kadrach, które nie nadają się raczej do opublikowania w broszurach Visit Faroe Islands. Bez nich jednak obraz dalekich wulkanicznych wysp nie byłby pełen.

Dawno nieużywany mostek na starej drodze w Sandur

W jednym z ogrodów w Kaldbak

"Patrz, nasi tu byli" - port w Tórshavn

Risin og Kellingin w Tjørnuvík od kuchni

Pozostałości po stacji paliw w Sandur

„Żadne inne wyspy na świecie nie są piękniejsze” – oceniło ponad pół tysiąca ekspertów w ankiecie prestiżowego magazynu „National Geographic Traveler”. Wśród stu jedenaściorga kandydatów Wyspy Owcze wyprzedziły między innymi Azory, Lofoty, Szetlandy i chilijską wyspę Chiloé.

Niedługo po ogłoszeniu wyników ankiety Portal.fo zamieścił cykl fotogalerii zatytułowany Najwspanialsze wyspy świata. Kilkadziesiąt zdjęć z matecznego archipelagu, bez słowa komentarza: zardzewiały kontener koło fiordu, na nim wrak samochodu z uszarpanymi drzwiami, przyportowe graciarnie, dzikie wysypiska na peryferiach osad i przy przetwórniach ryb, osmalone kable i palety, obity zlew, piramidy opon, porysowane zderzaki, amputowane ramię dźwigu, stara butla acetylenowa, resztki trapu. Asamblaże najlepszej próby, wylegujące się bezwstydnie przy drogach i budynkach.
"Badziewiada" w 81:1. Opowieści z Wysp Owczych - Marcin Michalski, Maciej Wasielewski


* andlitbók - twarzoksiążka Facebook po farersku (andlit - twarz + bók - książka), czyt. anlytbołk
* blað - strona (w książce), czyt. bla
Prześlij komentarz